Naziemna telewizja cyfrowa- to system nadawania cyfrowego sygnału telewizyjnego zgodnie z międzynarodowym standardem DVB-T.

Telewizja cyfrowa z powodzeniem może być odbierana z wykorzystaniem instalacji podobnej do tradycyjnej telewizji analogowej.

Dobór anteny i prawidłowy odbiór sygnału zależny jest od wielu czynników, a zwłaszcza: odległości od nadajnika i mocy jego emisji,
wysokości, na jakiej zamontowane są systemy nadawcze, kierunkowości nadajnika,
ukształtowania terenu na linii nadajnik – miejsce odbioru,
rodzaju i gęstości zabudowy w miejscu odbioru.

Dostępnych jest kilka rodzajów urządzeń umożliwiających odbiór sygnału DVB-T:

Anteny pokojowe
– zastosowanie takiej anteny do odbioru telewizji cyfrowej DVB-T możliwe jet w lokalizacjach o dobrej sile sygnału. Wybór takiego urządzenia będzie dobrym rozwiązaniem, kiedy lokalizacja, w którym chcemy ją zamontować znajduje się w niedużej odległości od nadajnika.

W innych przypadkach takie rozwiązanie może niestety okazać się niewystarczające.

Anteny siatkowe- podobnie jak anteny pokojowe również nadają się do wykorzystania w niedużych odległościach od nadajnika, cechuje je natomiast lepsza skuteczność. Urządzenia posiadają bardzo silny wzmacniacz, co niestety nie chroni odbieranego sygnału od zakłóceń. Dużą zaletą jest natomiast niewątpliwie odbiór multipleksu MUX8.

Anteny kierunkowe- urządzenia tego typu odbierają sygnał tylko z jednego kierunku, co stanowi jednocześnie ich wadę, jak i zaletę. Antenę taką trzeba bardzo dokładnie nakierować w stronę nadajnika, jednak skuteczność odbioru sygnału jest nieporównywalnie lepsza niż w przypadku anten siatkowych i pokojowych. Skuteczność odbioru sygnału zależy od konstrukcji anteny i stopnia jej skomplikowania.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów jesteśmy w stanie wybrać optymalne rozwiązanie dla każdego klienta.