Telewizja przemysłowa CCTV (ang. Closed Circuit Television)- ma na celu monitorowanie wszelkiego rodzaju budynków i otoczenia, począwszy od domów prywatnych, przez lokale usługowe, zakłady produkcyjne, aż po podwórza czy przestrzenie publiczne. Posiadanie systemu monitoringu CCTV zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo użytkownika i przynosi znaczące korzyści.

Obecnie na rynku funkcjonują trzy typy systemów monitoringu:

• Analogowy
• Cyfrowy (IP)
• Hybrydowy

System analogowy to najstarszy z typów monitoringu, umożliwiający podgląd w obrębie sieci lokalnej. Sieć oparta jest na kablach koncentrycznych, łączących kamery z rejestratorem. Obraz zapisywany jest w rozdzielczości PAL/NTCS (maksymalnie około 768×576 pikseli)

Monitoring IP jest najbardziej nowoczesnym z dostępnych systemów. Wykorzystuje on protokół IP (ang. Internet Protocol), co pozwala na tworzenie dużych, skomplikowanych systemów, otwartych na dalszą rozbudowę z wykorzystaniem sieci LAN. System monitoringu IP to pierwsza z technologii umożliwiających przetwarzanie obrazu w wysokiej rozdzielczości. Ma praktycznie jest nieograniczony zasięg, daje bardzo wysoką jakość obrazu, możliwość zasilania kamer IP przez PoE, dużą odporność na zakłócenia, zarządzanie z dowolniej lokalizacji, niższe koszty instalacji.

System hybrydowy- opiera się o rejestrator hybrydowy lub serwer wizyjny IP, które pozwalają na jednoczesne stosowanie urządzeń cyfrowych i analogowych. Stworzenie tego typu instalacji wymaga zastosowania urządzeń, które umożliwią przetworzenie sygnałów analogowych na cyfrowe, a co za tym idzie- pozwolą na ich przesył w sieciach IP. Dzięki takiej kombinacji możemy w systemach hybrydowych stosować zarówno konwencjonalne kamery, jak i profesjonalne kamery sieciowe IP.

Głównym zadaniem monitoringu jest dokonanie zapisu obrazu z kamer na dysku twardym rejestratora. Zapis taki umożliwia odtworzenie obrazu w dowolnym momencie, a nagrania są na bieżąco archiwizowane. Kolejną zaletą posiadania systemu monitoringu jest możliwość podglądu obrazu z kamer za pośrednictwem internetu- poprzez komputer, tablet czy smartfon. Użytkownik może z dowolnego miejsca, w każdym momencie, uzyskać rzeczywisty obraz swojego domu czy terenu firmy.

Wybór idealnie dopasowanego systemu monitoringu to kluczowa decyzja. Nasi specjaliści służą pomocą w doborze technologii, która odpowiadać będzie na wszystkie potrzeby klienta i sprosta najwyższym wymaganiom- serdecznie zapraszamy do kontaktu.